Построение бизнеса услуг: с “нуля” до доминирования на рынке


baksht Надзвичайно різностороння та цікава книжка. Хоча можливо через це читається складніше ніж звичайні книжки по продажам. Константин Бакшт відомий професіонал в сфері продажів та вже має цілу серію книжок, проводить тренінги на тему побудови відділів продажу та займається консалтингом в цій сфері.

Я зазвичай високо ціную конкретні поради для впровадження. І в цій книжці з ними мабуть «перебор» :) Бо якщо ваш бізнес схожий з описаним — у вас буде дуже багато ідей. Та якщо ви працюєте в іншій галузі — можете хіба що постаратись якось максимально модифікувати поради під себе.

Хоча автор в тексті згадує багато бізнес-бестселлерів але окрім загальних принципів на кшталт «…при организации всех своих бизнесов я в первую очередь думал о том, как сделать Клиентов по-настоящему довольными. А уж затем — о том, как извлечь из этого прибыль» в книжці є дуже чіткі поради.

Як планувати формування відділу продажу. Як відбирати персонал. Як навчати новачків. Як оцінювати їх роботу. Як стимулювати людей. Як зробити так, щоб бізнес не просто приносив прибуток але робив це регулярно та з мінімумом втручання керівництва.

Потішило мене автор пройшовся по бізнес-тренерам. Розділяю його думку щодо тренерського фальсифікату. Константин доступно аргументує свої думки та поради: чому краще наймати новачків та їх вчити «під себе», чому значне перевиконання плану погано для компанії, як краще об’єднувати колектив, як уникнути війни між комерсантами та технарями, яку систему оплати краще обрати. Як бонусом в книжці йдуть автобіографічні історії з досвіду автора. І вони нічим не гірші за автобіографії Річарда Бренсона чи Ли Якоки.

Останнім аргументом виступає те, що я вже встиг багато ідей з цієї книжки реалізувати на практиці та переконатись в їх дієвості. Єдине шкодую, що власники бізнесу не завжди готові підтримати сміливі ідеї автора. Але після прочитання книжки все залежить від вас.


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

, ,

  1. #1 by silverwind on Серпень 7, 2013 - 12:34

    Дякую за наводку! Почитаю!

(will not be published)