Цель. Процесс непрерывного совершенствования


tsel Цю книжку я прочитав вже деякий час тому та, як буває із хорошими книжками, шкодую що не прочитав раніше. Автор книжки Элияху Голдратт створив та описав теорію обмежень (Theory of Constraints).  У формі художнього роману Голдратт описує роботу менеджера на заводі та його намагання збільшити ефективність підприємства. Та навіть пошук менеджером визначення що ж таке «ефективність» описаний дуже живо та емоційно. Наче це автобіографічна книжка.

Сама ж теорія обмежень полягає в пошуку та усуненню «вузького місця» (також відоме як «бутылочное горлышко»), що обмежує ефективність роботи всієї компанії. І замість того, щоб кардинально змінювати роботу всієї системи авто пропонує по черзі шукати малі тактичні ланки та покращувати ефективність таких процесів. Коли найвужча ланка розширена — переходимо до пошуку наступного вузького місця. І так по черзі збільшення ефективності окремих елементів зростає продуктивність усієї системи.

В книжці немає готових todo рішень. Натомість головний герой розмірковує над філософією безперервного покращення роботи та авто пропонує читачу самому знайти собі свій унікальний рецепт. Хоча найбільше користі візьмуть для себе керівники виробничих підприємств але і в продажах і в сервісі також можна з легкістю реалізувати ідеї автора.

Ще в якості аргументу за прочитання цієї книжки скажу, що в бібліотеці МІМу ця книжка виглядала найбільш зачитаною ;)


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

,

  1. No comments yet.
(will not be published)