Страшний дизайн наших міст


Я далеко не дизайнер, не вмію малювати та знаю назви мабуть лише з десятка кольорів. Та не треба бути коровою щоб розумітись на смаку молока. І коли помічаю жахливі рішення в дизайні наших міст, то навіть не знаю кому жалітись та до кого звертатись.

Ось, наприклад, фото із статті ogo.ua в якій йшлось про бомжів, які постійно тусувались в дворі багатоповерхового будинку:

І місцеві мешканці не вигадали нічого кращого ніж намастити єдину лавочку салідолом. Щоб ці люди не сиділи на лавці. Та проблема в тому, що бомжі можуть сидіти і на асфальті біля лавки. Але тепер діти та дорослі, що живуть в цьому будинку, гарантовано не зможуть гарно проводити свій час на свіжому повітрі біля помешкання.

Тобто замість того щоб створити мешканцям гарні умови для проживання хтось додумався зробити гірше і собі і сусідам. Та не факт, що гірше стало непроханим гостям.

Це дрібний приклад але він гарно ілюструє боротьбу не з причинами, а з симптомами.

Ось ще один. На цей раз я спеціально зупинився щоб сфотографувати картину, яку регулярно помічав:

Пояснюю ситуацію для не рівнян. По іншій стороні цього залізного паркану — центральна площа міста Рівне. Фото зроблена з двору будинку, мешканці якого часто жалілись на те, що в їхній двір ввечері заходять люди справити природні потреби. Тому хтось додумався перекрити вхід через арку.

І зараз щоб пройти в цей двір потрібно витратити на 2 хвилини більше. Але, як видно з фото, тепер справляти природні потреби в цьому подвір’ї стало ще зручніше та затишніше :) Ви мабуть також вже узріли свіжу калюжку на асфальті біля воріт. Все вірно — щойно звідти відійшов чолов’яга. І тепер туди приходять люди не тільки в пізню пору доби але і вдень ;)

Якщо вас хвилює проблема міського дизайну так само як і мене, то раджу подивитись виступ Макса Каца та почитати його ЖЖ:

PS: маякніть якщо відео не відобразиться, іноді буває.


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

,

  1. #1 by wadimb on Вересень 11, 2012 - 09:44

    Давно читаю його блог, багато цікавого та корисного для міста там можна просто брати і використовувати вже зараз.

  2. #2 by ASK on Вересень 12, 2012 - 18:44

    Образец мрачной провинциальности – какая-то безнадежность, тоска во всем.

  3. #3 by ASK on Вересень 12, 2012 - 18:51

    Особливо зимою.

(will not be published)