Чи повинен продавець бути наполегливим?


Ось я жалівся на мотивацію, а мені в коментах заодно розповіли багато цікавих думок щодо працівників.

Хочу ще поцікавитись вашої думки: чи повинен продавець сам звертатись до клієнта, бути активним та навіть трішки настирливим? Чи він повинен стояти собі тихенько в стороні та чекати доки його явно не покличуть (як офіціант)?

Стосується не тільки магазинів ком’ютерної чи побутової техніки. От я не можу зрозуміти чому продавець, який отримує гроші за свої продажі, стоїть в куточку залу та не поспішає до клієнта. Чому йому краще піти на перекур ніж робити продажу? Навіть замість заробляння грошей він розповідає історію про «якщо клієнт захоче – позве мене». Може це просто людина не на своєму місці та він не повинен працювати в магазині?


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

,

 1. #1 by HELLga Black (@dark_vesta) on Січень 16, 2012 - 01:39

  мене, як потенційного клієнта, надмірна настирливість продавця відлякує. Коли я не встигаю зайти в магазин, а до мене вже підлітає консультант із запитанням “Вас щось цікавить?”, то це мені нагадує продавців на базарних рядах – проходиш повз, а звідусіль оте “Вас щось цікавить?” і “Що вам показати?”. ІМХО, природжений продавець має десь на інтуїтивному рівні відчувати той момент, коли клієнт “дозрів” до покупки або потребує консультації. Але оскільки таке чуття не кожному дано, то не зайвим буде знання психології, жестів і т.п.
  Ну і ще – бувають продавці, які ігнорують навіть прямі звертання до них. От таких (які розмовляють зі знайомими чи по мобільному і не переривають розмови, навіть коли до них вже підійшов потенційний клієнт) треба взагалі гнати в шию

 2. #2 by olzheska on Січень 16, 2012 - 09:48

  згідна про інтуїцію продавця) іноді не встигаєш зайти-як на тебе нападають продавці, а іноді вони не реагують. золота серединка, звісно не дуже конкретна, але головне щоб персонал привітно усміхався і був радий допомогти, а не стояв напряжний весь в своїх турботах. і щоб продавці знали про свій товар ВСЕ)

 3. #3 by ostrovskiystas on Січень 16, 2012 - 11:05

  Согласен со всеми вышекомментирующими.
  Продавец должен быть на виду и быть готовым помочь.
  Он не должен ходить по торговой точке за клиентом (создается впечатление, что за тобой следят).
  Консультант должен выждать паузу и если посетитель значительно задерживается рассматривая определённый товар, тогда можно предложить свою помощь.

 4. #4 by grinder on Січень 16, 2012 - 11:33

  > Консультант должен выждать паузу и если посетитель значительно задерживается рассматривая определённый товар, тогда можно предложить свою помощь.
  Полностью согласен. Когда покупатель зашел в зал, он может просто ошибся отделом :) да и нужно время подумать/прицениться, тут продавец только мешает.

 5. #5 by Alatarr on Січень 16, 2012 - 11:55

  Відразу можна вітатися, а підскакувати до клієнта не потрібно. Бо наші тупо списані з американських техніки продаж мало стосуються українського менталітету. Треба посмішка, зоровий контакт і хоча б кивок, якщо зайнятий з іншим клієнтом, щоб було зрозуміло, що людину помітили і підійдуть при першій можливості.

  А в першу ж хвилину підходити не варто, хоча залежить від ситуації. Іноді покупець відразу знає, що саме шукає і вже кличе продавця, але найчастіше йому треба біля 2 хвилин тільки щоб освоїтись (тут просто вітаємось), ще хвилину на усвідомлення, що це і це з асортименту подобається. Коли покупець “завис” біля якогось товару або озирається в пошуках продавця – отоді підходити і консультувати. Тільки не з питаннями “що показати”, “що розказати”, “чого бажаєте” і “на яку суму розраховуєте”. Останнє взагалі нонсенс.
  “Чим я можу вам допомогти” теж не варто. Бо перша відповідь буде: “Бажано, грошима”)))

  А які запитання треба задавати – не скажу, комерційна таємниця)))

 6. #6 by Сергій on Січень 18, 2012 - 18:07

  вважаю, що має підходити і пропонувати послуги.
  коли я щось купую і до мене ніхто не підходить, нічого не пропонує – йду туди, де запропонують (якщо звісно є вибір). не знаю чому так, але хочеться уваги і допомоги. все ж продавець має розумітись краще (в ідеалі, звісно) ніж я в асортименті і т.д.

 7. #7 by Ярослав on Листопад 17, 2012 - 14:25

  Коли я заходжу до магазину, то мені не дуже хочеться, щоб в цю ж мить до мене прилетів продавець і почав закидувати кучою запитань. Мені хочеться, спершу пройтися роздивитися чи щось подобається. Коли вже якусь річ для себе пригледів, то тоді тоді починаю кликати продавця, а ще краще, коли він сам розуміє, що треба підійти. Але коли ти починаєш ходити по магазину в пошуках продавця, то це вже взагалі виводить. Ще добре коли продавець, не настирливо, але протягом всього часу твого перебування тоді допомагає, коли ти приміряєш, він може запитати чи підходить розмір ,колір і забрати вже не цікаву для тебе річ.

 8. #8 by grinder on Березень 20, 2013 - 15:32

  Как то не являюсь сторонником что менеджер подходит и спрашивает, но сегодня шлялся по КТС и подошли в разное время наверное все кто был в зале. Можно отметить высокий уровень, после общения как то не возникло желания сразу куда то послать, как это бывает после похода в какой нить Фокстрот.

 9. #9 by Axiom on Березень 20, 2013 - 16:19

  Дякую за відгук, обов’язково передам хлопцям.

(will not be published)