Чи працює мотивація бонусами?


Фігня якась з цими бонусами, нічого зрозуміти в них не можу. Коли я працював в Реноме – бонуси були по завершенню проектів та в кінці року (для кожного особисті в залежності від якості роботи). В америках окрім бонусів до Нового року є також бонуси до річниці роботи працівника в компанії. В Києві знайомий регулярно отримує під ялинку завжди конкретну суму в розмірі середньорічної з/п.

А вчора менеджер зі Львова пожалілась на дивну ситуацію: наприкінці минулого року вона отримала бонус в розмірі 120% від місячної зарплати, а цього року лише 80%. Тепер вона схвильована та демотивована.

«Дивні люди» – скажете ви. І мабуть будете праві. Бо я також не розумію як можна отримувати премію тільки за те, що ти рік пропрацював. Ще дивніше ображатись на розмір такої халяви. Але ж раз в багатьох поважних корпораціях існує така система, значить якась розумна голова порахувала це ефективним. Чи ні?

Я розумію коли видається премія по завершення проекту. Чи по досягненні якихось результатів. Чи за значеннями якогось іншого KPI. Але хотіти стільки ж халяви як і в минулому році – якось не чесно.

Хоча може я щось ще не розумію в ефективності таких маневрів.


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

, ,

 1. #1 by Снупер on Січень 13, 2012 - 17:57

  При тамкій системі, потрібно зробити дошку з формулою та хоча б раз в квартал вивішувати згідно описаної формули таблицю з іменами працівників…думаю тоді б кожен знав свою “премію” чи як її там назвати, ну або ж якщо не вивішувати данні то хоча б формулу саму та значення які на неї впливають, щоб кожна людина могла орієнтуватись в ній, яка вміє логічно чи математично мислити. І тоді не було б питань “А чому в минулому році більше, а чому йому більше. Адже я більше правав(ла)”.

 2. #2 by Назар on Січень 13, 2012 - 18:12

  Я колись задумався над бонусами.
  З одного боку бонус це пряник, бо одержуєш певний додатковий прибуток. З іншого боку відсутність бонусу, чи його зменшення варто сприймати як батіг.
  З цієї точки зору наявність чи відсутність бонусу є мотиватором. А от який застосовувати це вже на розгляд менеджменту.

 3. #3 by Virtuoz on Січень 13, 2012 - 18:45

  Така практика є у великих державних підприємствах, халавні премії в кінці року. Багато хто з працівників також ниє, що його обділили, а сам, насправді, цілий рік сидів

 4. #4 by Volodymyr on Січень 13, 2012 - 22:22

  Премія це ще також визнання досягнення людини. Можна одну людину нагородити премією а іншій премію не виписати. І тоді людина без премії зрозуміє що працювала гірше.

(will not be published)