Ура, блог знову живий! Конкурс з такої нагоди!


Під прикриттям свят в Уарнеті натиснули на велику кнопку та багато сайтів перестало працювати. В тому числі і мій. Але славетний человік-адмін Ігор Левчук врятував нас всіх від жахливої катастрофи та добро знову перемогло. Та нарешті ви знову зможете мене читати.

В честь такої радісної події (і навіяно тим, що під ялинкою я знайшов Kindle) пропоную конкурс-опитування. Яка ваша думка щодо книжок та підростаючого покоління? Чи варто дітей змушувати читати? Чи варто купувати їм книжки? Може паперові книжки вже давно померли та незабаром Амазон захопить світ? Чи змушували батьки вас в дитинстві читати? Яка була у вас улюблена книжка? Чи «читаєте» ви зараз аудіо-книжки? Чи купували електронні книжки? Чи досі купуєте книжки аналогові?

Хочу почути ваші думки по цій темі та пропоную конкурс: остання людина, яка лишить комент* до цього допису отримає на вибір:

 1. будь-які 2 книжки із моєї колекції (художні чи бізнесові);
 2. сертифікат на покупку в магазині КТС на суму 100 грн;
 3. 5 дитячих книжок для передачі їх в дитбудинок (або інший заклад за вибором)
 4. книжку з інтернет-магазину (тільки для людей з інших міст)

*Останнім вважається коментар на задану тему (може бути відповіддю на якийсь із попередніх коментарів), після якого протягом 24 годин не було залишено іншого коментаря.


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

, ,

 1. #1 by toy_machine on Січень 5, 2012 - 01:30

  недавно побачив дитячі книжки від Махаон і був в захваті. Графіка супер, трошки така доросла, але читати мамі чі тату таку книжку в ще більше задоволення. В цьому я впевненний) Впевнений, що змушувати читати необіхдно, купувати книжки потрібно, також приклад треба давати “правильний”. Сам ненавиджу читати книжки з компа, аудіокниги не пруть, можу читати тільки у звичному форматі

 2. #2 by Igor on Січень 5, 2012 - 02:53

  Не хочу брати участі у конкурсі. Just would like to let you know my things about. Я за папір. Читав мегамасу книг в електронці, Майже ніколи не купував папір. Заліз одного разу в книжковий комп. магазин(не повіритите та банально випадково) і залишив там 1000грн. Я вкурив різницю. Суттєво. Звичйно, це все, як на мене тільки. Хоча художня література – то не я і не моє, сьогодні але папір є папір та й читається зовсім по іншому.

 3. #3 by Igor on Січень 5, 2012 - 04:07

  Хоча …
  Щодо мене.

  Яка ваша думка щодо книжок та підростаючого покоління? Потрібно зцікавити. Це працює. Перевірено.

  Чи варто дітей змушувати читати? Ні.
  Чи варто купувати їм книжки? Так.
  Може паперові книжки вже давно померли та незабаром Амазон захопить світ? Папір – є папір і ніщо тут не зрівняється.
  Чи змушували батьки вас в дитинстві читати? Так.
  Яка була у вас улюблена книжка? Банально – Lord of the rings. Ще до виходу кіно.
  Чи «читаєте» ви зараз аудіо-книжки? Ні.
  Чи купували електронні книжки? Так.
  Чи досі купуєте книжки аналогові? Час від часу. Залежить від ситуації.

  І всеж таки – я не бажаю брати участь у конкурсі :) Нічого особистого щодо автора.

 4. #4 by olzheska on Січень 5, 2012 - 09:30

  дітей необхідно змушувати читати, бо це в мільйон разів краще жахливих мультиків типу бакугани. декілька років тому прочитала Ремарка-дуже сподобалось. в 2011 запам”ятався гудзик Роздобудько. а сучасні дитячі книжки скупила б заради малюнків-коли я росла таких не було. а тут є книги незвичайної краси.

 5. #5 by tivasyk on Січень 5, 2012 - 09:45

  поза конкурсом. далі — суб’єктивна і упереджена думка.

  > Яка ваша думка щодо книжок та підростаючого покоління? Чи варто дітей змушувати читати? Чи варто купувати їм книжки?

  дітей не треба змушувати читати. дітей треба зваблювати історіями. читайте їм на ніч (або придумайте інший ритуал) такі історії, котрі змушують їх слухати, затамувавши подих і просити вас не спинятися. купуйте й ставте на поличку яскраві книжечки з тими оповідками, котрі подобалися вам в цьому віці — і коротко розповідайте, про що книжка. через якийсь час дитина сама відтворюватиме ритуал читання історій. все просто — і не потрібно змушувать.

  > Може паперові книжки вже давно померли та незабаром Амазон захопить світ?

  так. і ні. простої відповіді немає. але рано чи пізно папір визнають непридатним для передачі інформації (http://goo.gl/vDFYO). чи померла різьба по каменю? та ні — на будь-якому кладовищі можна знайти сотні, тисячі «творів». але ж ми не ходимо туди читати? так і з паперовими книжками: вони не помруть зовсім, але вони перестануть використовуватися як новій інформації. і то досить скоро.

  > Чи змушували батьки вас в дитинстві читати?

  ніколи.

  > Яка була у вас улюблена книжка?

  дуже багато. найбільш яскраві згадки (вчасно прочитав) — «пітер пен та венді», «гобіт»…

  > Чи «читаєте» ви зараз аудіо-книжки?

  ні. як можна читати аудіо-книжку? це ж повинна бути ціла постановка! або принаймні неабияка акторська робота… таких сьогодні майже не записують… тому читання сильніше активізує фантазію, створює яскравіші образи.

  > Чи купували електронні книжки? Чи досі купуєте книжки аналогові?

  поки що ні. наразі в цьому не маю потреби: відколи позбувся залежності від моди і потреби читати те, що обговорюють інші, мені вдавалося знайти вільні книжки (корі докторов та пітер вотс http://goo.gl/hH3i0, джеф гарріті, чарльз стросс http://goo.gl/MFXrL) для читання англійською.

 6. #6 by Volodymyr on Січень 5, 2012 - 09:51

  Читав книжки з монітору. Це зовсім не то. З дитячими книжками зараз проблем немає. Вони всі гарні та гарно намальовані. Більша проблема з літературою для роботи. Все йде до того що буде дешевше скачать і читати з монітору замість того щоб довго шукати по магазинам.

 7. #7 by olya on Січень 5, 2012 - 13:06

  Яка ваша думка щодо книжок та підростаючого покоління?
  Нічим суттєвим це покоління не відрізняється від попереднього :-)
  Чи варто дітей змушувати читати?
  Ні, їх треба вчити любити читати. А змушувати – то лише відіб’є бажання читати.
  Чи варто купувати їм книжки? так
  Може паперові книжки вже давно померли та незабаром Амазон захопить світ? ні, смерть театру також пророкували із появою кіно. Існує і те і те.
  Чи змушували батьки вас в дитинстві читати? ні, змушували НЕ читати. Хоча б за обідом :-)
  Яка була у вас улюблена книжка? Жюль Верн – весь, Сат-Ок – весь, Толкієн – те, що тоді було доступним.
  Чи «читаєте» ви зараз аудіо-книжки? да, дуже часто и дуже багато.
  Чи купували електронні книжки? ні
  Чи досі купуєте книжки аналогові? це паперові мається на увазі? якщо так – то деколи купую.

 8. #8 by Igor on Січень 5, 2012 - 15:44

  А ще ліпше – сьогодні вже можна скачати пдф та зробити з нього книжку з товстою обкладинкою! І всього за 25-50 грн.

 9. #9 by Crow on Січень 6, 2012 - 09:05

  Важливість читання, особливо в малому віці важко переоцінити. Читати і купувати книжки безперечно варто, причому різні. В дитинистві мене до читання привчили батьки, за що їм дуже вдячним. Останнім часом читаю менше, причому переважно технічну літературу, про що дуже жалію. Намагаюсь компенсувати електронною літературою та аудіокнигами. Звісно, це зовсім “не те”, але краще, ніж нічого :).
  p.s. За вихідні прочитав половину цикла “Песнь льда и пламени” Мартіна Джорджа. Категорично рекомендую всім.

 10. #10 by insider on Січень 6, 2012 - 14:51

  1. Яка ваша думка щодо книжок та підростаючого покоління?
  Та здається тупіють на очах. А можливо – ультра спеціалізація. Нічого не знають, але свою справу – знатимуть на відмінно. Плюс – зсув зі сторони книг в сторону Інтернет-Телебачення. Раніше двох останніх не було – усі читали книги. Тому “по книгам” молоде покоління виглядає тупіше ніж ми. Але може то ми – зарозумні. Важливе питання – використовуваність знань почерпнутих в книгах і часозатрати. Та й якщо підростаюче тупіше за нас, то яке наше по відношенню до старшого покоління? :) Думаю, відбуваться зсув в область розваг (iphone – то ж не лопата), ще більшої сфери послуг і т.д. Але система освіти – нікудишня, тому все ж підростаюче покоління не таке розумне, як би могло бути.
  1a. Чи варто дітей змушувати читати? Чи варто купувати їм книжки?
  1) Треба читати самому. Якщо батьки не читають – з чого б дитині. Та й це передається на ментальному рівні. Читання книжок батьками відображається в запитаннях, спілкуванні, способі життя. Корреляція проста – діти схожі на батьків.
  2) Треба пушити інцентів – субсидувати купівлю книжок до купівлі дурні 5:1. Привів в книжк магазин і кажеш – вибирай яку книгу купити. Треба ж щоб якось дитина сама вибір робила. Логічні ігри (є дуже круті на toysrus) – розвивають мозги ого!!
  3) Згадати які предмети в школі пішли – чому – як вчитель вмів щацікавити.
  2. Може паперові книжки вже давно померли та незабаром Амазон захопить світ?
  Та захопить. Але поки ті *.mobi/epub формати – страшнуваті. Хороший pdf приємно читати. Поки електронні формати – виглядають страшнувато. Може гугл в своєму сторі – якісні скани запустив?..
  3. Чи змушували батьки вас в дитинстві читати? Яка була у вас улюблена книжка?
  Ні. Улюблені – по тонше :)
  4. Чи «читаєте» ви зараз аудіо-книжки?
  Нема перемотки, нема графіків, не можна виписати нічого. Не можна читати швидко-швидше-найшвидше. Нема заголовків. (про таблиці-графіки – мова взагалі не йде). Можливо художні – краще читати, уява краще працює.
  5. Чи купували електронні книжки?
  1-2. Хороша якість.
  6. Чи досі купуєте книжки аналогові?
  За останні 2 роки – нуль, 4 роки – 5-10, 6 років – 20-30.

 11. #11 by Axiom on Січень 9, 2012 - 13:21

  Дякую всім за думки, було дуже цікаво почитати. А переможець, insider – зконтактуй зі мною щоб отримати приз :)

(will not be published)