Коли вас “кине” замовник


Не “якщо”, а саме “коли”. Бо в мене таке відчуття, що люди не зможуть навчитись на помилках інших. Принаймні в мене точно не вийшло – людина замовила мені роботу, а чесно витрачав свій час, віддав результат та ще і надав гарантії. Замовник просив почекати 2 тижні, потім ще місяць, далі не підіймав слухавку, потім навіть змінив номер телефону. Іронія в тому, що в цього замовника є “керівник” одного з напрямків бізнесу. Цей “керівник” спершу казав, що не відповідає за дії свого власника, а потім також перестав брати трубку. І майже прямим текстом сказав мені, що я грошей не отримаю.

Звичайно ж мені було дуже образливо, але кожен досвід чомусь учить. Тому я з останньою надією написав на електронну пошту листа з проханням підтвердити слова. Тут трапилось диво і замовник ніби “ожив” – написав, що заплатить мені протягом 4 днів. Та надії виявились марними – більше нічого від нього я не чув.

І хоча я вже змирився з тим, що грошей я не побачу, але було дуже шкода витраченого часу. Мене обурило ставлення замовника – простий ігнор та відмазки. Образу підсилювало те, що незабаром я планував своє весілля і хотів сам оплатити всі видатки та не просити грошей в батьків. Не вийшло =(

Здивувала мене реакція друзів: хтось переконував пробачити замовника, а хтось пропонував вчинити діаметрально протилежно – вдатись до не дуже мирних засобів (навіть давали телефони виконавців, які повернуть мені потрібну суму без певного відсотка). Але крайнощі – не наш метод. А душа хотіла хоч якоїсь кармічної справедливості: не повинно “кидалу” все сходити з рук. Тому в результаті сайт замовника міфічним чином набув такого змісту. Найцікавіше було спостерігати за реакцією онлайн-спільноти: оцей твіт був поширений більше 50 раз, про інцидент схвально відгукнулись на сайті фрілансерів та переходи на сайт сягнули майже 1000 людей! Може комусь цікавий такий домен? ;) Коротше кажучи не бійтесь помилятись, але робіть висновки зі своїх помилок. Ну і завжди вимагайте аванс ;)

Оновлення від 4.03.2011: вже ситуація вирішилась, все налагодилось, сайт повернувся до звичайного вигляду. Дякую всім за підтримку.


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

, ,

  1. #1 by ruslan on Березень 6, 2011 - 23:01

    Сам автор, который выполнял проект через некоторое время написал пост в блог:axiom.rv.ua/2011/03/03/ko… (к сожалению, на украинском). Краткая суть – создание такого “позитивного” получило большое количество откликов и ретвитов в Твиттере, а также там упомянута и наша здесь болтовня.

    —- К СОЖАЛЕНИЮ НА УКРАИНСКОМ— какая боль что не на общепанятнам

  2. #2 by Axiom on Березень 7, 2011 - 13:03

    Буває :)

(will not be published)