Квест “Пошуки Інтернету”


rj-45Як ви вже могли читати — я перебрався на нову квартиру та помаленьку її облаштовую. Але нарешті настав той час, коли я маю бажання по вечорам мати можливість бути в онлайні.

Відповідно постало питання отримати доступ до мережі Інтернет. Попередній аналіз показав лише один варіант: ОГО від Укртелекому. Хоча цей варіант за звичайних умов я навіть не розглядав би, але альтернативи не було. Тому я пішов в офіс нашого монополіста.

Там все було швидко і передбачувано бюрократично: панянка сказала, що всі заявки може подавати лише та людина, на яку оформлений телефон. Отже, я навіть не міг перевірити технічну можливість підключення. Мало того, на питання чи допоможуть мені спеціалісти Укртелекому налаштувати модем, панянка відповіла “не гарантую”.

Я хотів хоча б взнати гіпотетичну можливість підключення (не хочеться зайвий раз просити власника телефонного номера подавати заявку на перевірку, бо ж потім треба буде ще раз йти із заявкою на власне підключення), але отримав аналогічну відповідь. Стосовно можливої швидкості також ніякої інформації я не отримав. Так, як власник телефону зможе подати заявку не раніше ніж за 2 тижні — я почав шукати альтернативи.

Друзі підказали, що в мене в будинку може бути локальна мережа ЦИС. Я був дуже зрадів, коли чоловічий голос з техпідтримки повідомив мені, що це дійсно правда і я можу отримати в себе на квартирі доступ до їх мережі. Але мене насторожила інформація про те, що в мене в квартирі навіть вся проводка вже виконана на стадії будівництва (будинок досить новий — йому мабуть немає навіть 7 років).

Я вирішив зайвий раз перестрахуватись та зайшов до них в офіс, де мила дівчинка подивилась в папірець, підтвердила слова технарів та сказала, щоб я укладав угоду та сплачував 200 гривень. Я вже був готовий відкрити гаманець, але чуйка мені підказала ще раз перепитати про існуючу розводку (бо ж я двічі перевірив але нічого подібного на роз’єм під стандартний RJ-45 не знайшов).

Тому пішов одразу до верхів: порозмовляв з директором ЦИСу. Хоча ми раніше з ним перетинались коли я працював в УАРНЕТі, але я не був певен, що він мене впізнає по голосу, тому попросив свого директора йому зателефонувати (вони також давно знайомі). Розмовляв я на тему того, щоб прислати людину для огляду на предмет наявності кабелів в мене в квартирі (ну дуже вже я не хотів нічого свердлити).

І як ви вже мабуть здогадались — прийшла людина, оглянула стіни, зазирнула за шкаф, за диван, навіть кухню оглянула та зрештою сказала геніальний висновок “проводки у вас немає”.

Лише той факт, що їх кабелі йдуть біля моїх дверей всередині щитка з лічильниками, в мене трохи вселив надію на позитивне вирішення питання. Але на цьому епопея не закінчилась. Всі райдужні перспективи просвердлити всього одну маленьку дірку та поставити вайфай роутер всередині шафи перекрила відсутність ключа від вищезгаданого щитка. Звичайно ж консьерж нічого про ключ, щиток та Інтернет ніколи не чув. Але порадив в яку квартиру звернутись, щоб пройти цей шматок квесту.

І звичайно ж в тій квартирі пообіцяли лишити мені ключ від щитка в консьержа. Пройшло 4 дні — ключа досі немає.

Але маю іншу радість. Вчора я сидів в себе на кухні з філіжанкою кави, набирав тексти та вирішив перевірити список наявних Wi-Fi мереж щоб потім по їх назвам дізнатись в провайдерів про можливість такого способу підключення. І уявляєте — я помітив одну точку, Яка була не закрита паролем.

Радості моїй не було меж — я сотні раз бажав її власнику міцного здоровлячка та покращення карми :)

Так що тепер я вже другій день на мінімальній швидкості, але все ж можу перевіряти пошту, дописувати в Твіттер, блоґ та користуватись месенджерами.

Але далі буде — все ще не полишаю надії отримати “повноцінний” Інтернет.

UPD: Деякі добродії рекомендували для визначення можливості підключення до ОГО викорстовувати спеціальну сторінку, але вони мабуть не знають наших реалій. А така вже їх спеціфіка, що навіть якщо сайт радісно пише “ми можемо вас підключити”, то це навіть на 10% не дає гарантії того, що підключення дійсно можливо зробити (вже двічі переконувався).


Якщо сподобався допис — підпишись на мою RSS стрічку та оперативно отримуй оновлення!

Коментарі

коментар

,

 1. #1 by Verter on Листопад 27, 2009 - 18:57

  Була і в мене ідея роздавати невеличку швидкість або велику, коли канал ніким не зайнятий, іншим. Але роутер динамічного розподілу не підтримує. Ех..

 2. #2 by Ghotrix on Листопад 27, 2009 - 21:08

  3G? :)

 3. #3 by tivasyk on Листопад 28, 2009 - 12:18

  2verter
  так само я не проти того, щоби відкрити свій wifi. але технічно без правильного рутера нема як встановити ліміти швидкості та кількості користувачів… тому закриваю.

(will not be published)